۷۰ درصد مشترکین خانگی استان همدان الگوی مصرف برق را رعایت می‌کنند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی‌بیدار افزود: شرکت توزیع برق استان همدان ۷۸۵ هزار و ۹۶۵ مشترک دارد که از این تعداد ۶۳۱ هزار و ۷۷ مشترک در بخش خانگی هستند که ۸۰ درصد مشترکین استان را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  ۳۲ درصد مصرف انرژی استان همدان در بخش خانگی است، اظهار داشت: مشترکان بخش عمومی استان نیز ۳۱ هزار و ۵۴۹ مشترک شامل ۴ درصد مجموع مشترکین که معادل ۷ درصد برقی مصرفی را دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: در بخش کشاورزی نیز ۱۳ هزار و ۳۰۶ مشترک شامل ۱.۷ درصد مشترکین هستند و ۴۰ درصد مصرف انرژی استان همدان مربوط به این بخش است و در بخش صنعتی ۶ هزار و ۳۸۱ مشترک شامل ۰.۸ درصد مشترکین استان با ۱۲ درصد مصرف را به خود اختصاص داده اند.

سهرابی بیدار با اشاره به اینکه سایر مصارف (تجاری) حدود ۱۰۰ هزار و ۱۱ مشترک با ۷ درصد مصرف انرژی هستند، افزود: بیشترین رشد را در تعرفه صنعتی با ۳.۲ درصد مشترکین رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته را داشته‌ایم که یک نوید برای رونق گرفتن بخش صنعت در استان همدان است.

سهرابی‌بیدار با بیان اینکه طول شبکه فشار متوسط و ضعیف در استان همدان ۱۹ هزار و ۱۰۰ کیلومتر است، اظهار داشت: از این مقدار ۱۰ هزار و ۷۰۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۸ هزار و ۳۹۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف است که یکی از وظایف این شرکت پایش و رفع اشکالات این شبکه است تا برق مطمئنی در اختیار شهروندان قرار دهد.

به گفته وی، تعداد پست‌های توزیع برق استان نیز ۱۷ هزار و ۸۱۵ دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت ۲ هزار و ۳۸۱ مگاولت‌آمپر است و انرژی تحویلی استان ۳ هزار و ۳۱۰ میلیون کیلووات ساعت است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۴ هزار و ۱۲۸ میلیون کیلووات ساعت برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان افزود: فروش انرژی در استان ۲ هزار و ۹۶۰ میلیون کیلووات ساعت است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این مقدار به ۳ هزار و ۸۰۰ میلیون کیلووات ساعت برسد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اوجی: روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه خواهد داشت + فیلم

مسکو – ایرنا- وزیر نفت و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و …