نیروهای لیتوانی برای ارائه آموزش موشکی عازم اوکراین شدند

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، والدماراس روپسیس وزیر دفاع لیتوانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به طور کامل از اوکراین حمایت کرده‌ایم، حمایت می‌کنیم و به حمایت خود ادامه خواهیم داد.

وی افزود: سلاح و فناوری بدون دانش و توانایی استفاده از آنها چیزی نیست، پس ما دانش و تجربه خود را به اشتراک خواهیم گذاشت.

به گفته نیروهای مسلح لیتوانی، نیروهای این کشور برای چند هفته آینده به همتایان اوکراینی خود آموزش خواهند داد. نیروهای لیتوانی همچنین در یک ماموریت آموزشی در غرب اوکراین شرکت می کنند.

نیروهای لیتوانی در حالی عازم کی‌یف می شوند که وزارت دفاع اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد، لیتوانی یک محموله سامانه‌ موشکی ضد هوایی استینگر همراه با مهمات آن‌ را به کی یف تحویل داده است.

الکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین گفت که حدود ۱۸۰ تن تجهیزات نظامی ارسالی از سوی آمریکا به اوکراین تحویل داده شده است. کی یف تاکنون تقریباً یک هزار و ۵۰۰ تن تجهیزات نظامی در ۱۷ پرواز از کشورهای مختلف دریافت کرده است.

مقامات نظامی می‌گویند، اوکراین به طور قابل توجهی نیروهای مسلح خود را با کمک متحدان خود به ویژه با سامانه‌های ضد تانک آمریکایی و انگلیسی و پهپادهای ترکیه مجهز کرده است.

آمریکا تاکنون ۱۵ فروند هواپیما با محموله‌های نظامی به اوکراین ارسال کرده و سفارت این کشور در کی‌یف این موضوع را تائید کرده است. واشنگتن اعلام کرده است که در مجموع ۴۵ فروند هواپیمای حامل تجهیزات نظامی برای ارتش اوکراین ارسال خواهد کرد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پس از ۳۰ ساعت انتظار، اعزام تیم ملی جودو به هنگ کنگ لغو شد

تهران- ایرنا- اعزام تیم ملی جودو مردان و بانوان کشورمان، جهت حضور در سی‌ودومین دوره …