آمریکا: شواهدی از عقب‌نشینی روسیه ندیده‌ایم اما استقبال می‌کنیم

لیندا توماس گرینفیلد سفیر آمریکا در سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی گفت که واشنگتن هنوز شواهدی مبنی بر عقب نشینی نیروهای روس از نزدیکی اوکراین ندیده است، اما از هر گونه اقدامی در این خصوص استقبال می کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل در بیانیه ای افزود: اگر حقیقت داشته باشد، خبر خوشایندی است. ما هنوز شواهدی از (این عقب نشینی) ندیده ایم.

در حالی که نیروهای روسیه امروز خروج از کریمه و بلاروس را آغاز کردند، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، تبلیغات غربی در مورد تهاجم روسیه را شکست خورده خواند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد: با پایان رزمایش مشترک روسیه و بلاروس، واحدهای حوزه های نظامی شرق و غرب روسیه، شروع به بارگیری جنگ افزارها در کامیون های نظامی و قطارها کرده و بلاروس را ترک می کنند. 

واحد نظامی بخش جنوبی روسیه نیز اعلام کرد که نظامیان این  کشور پس از اتمام رزمایش شروع به خارج شدن از کریمه به سمت پایگاه های خود کردند.

مسکو بارها اعلام کرده است که قصدی برای حمله نظامی به اوکراین ندارد و در صدد دریافت تضمین های امنیتی است که مانع از توسعه ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا (ناتو) می شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

زارع‌ پنجمین طلا را ضرب کرد؛ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا

تهران-ایرنا- امیرحسین زارع در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا با برتری مقابل …